Sharp NQR256A Mono kasutegur 20% Jaapani PV paneelid

Tallinnas, Kristiines, Kajaka tn paigaldati unikaalsed Jaapani päritolu Sharp NQR256A, Back Contact päikesepaneelid.
Kokku ühendati elektrivõrguga 26 uue põlvkonna päiksepaneeli. Antud päikesepaneelid on unikaalsed oma väljundvõimsuse ja väikeste mõõtmete poolest. Paneelis suurus on  1 x 1,3m ja  Back Contact lahenduse poolest, sest on  efektiivsem paneeli taha viidud elektriühenduste tõttu.

Probleem
Tavalistel päikesepaneelidel on elementide elektrikontakti ühendused paneeli ees, takistades nii osaliselt päikesekiirgust elemendile. Tavapäraste PV-paneelide korral jääb ligikaudu 6% päikesekiirgusest kahjuks kasutamata. Tihti ei võimalda 60 elemendiga paneelid tõhusalt maksimaalselt ära kasutada katuse kogu pindala seal olevate erinevate takistuste tõttu. Seetõttu aga saab katusele paigaldada vähem paneele, mis omakorda tähendab väiksemat tootlikkust.

Lahendus
Sharpi back-contact-tehnoloogia vähendab kadusid 6%-lt 3%-le, mis tähendab 50-protsendilist arengut. Lisaks saab paneel stiilse musta väljapeetud välimuse. NQ-R256A-paneeli võimsus on selle mõõtmete tõttu (1,318 x 980 x 46 mm) suurem kui tavapärasel 60 elemendiga paneelil.